Ako vyliečiť horúčku na pere?

Horúčka na pere, opar, herpes – názvy sú síce odlišné, no pomenúvajú ten istý problém. Problém, ktorý sa objavuje na perách a môže za neho vírus označovaný Herpes Simplex typu I. Ak sa už raz tento vírus do nášho tela dostane, zostáva tam navždy prítomný. U niekoho sa však nemusí prejaviť nikdy, u iného prichádza pravidelne. V čom spočíva liečba horúčky na pere?

Príčiny a príznaky horúčky na pere

Prvotná nákaza vírusom Herpes Simplex môže prebiehať bez akýchkoľvek príznakov. Vírus sa usídli v nervových bunkách a v momente, kedy cíti najlepšiu príležitosť, aktivuje sa. Nemusí to tak byť u každého v kom sa skrýva, sú prípady, kedy sa tento zákerný vírus nikdy neprejaví.

Dôvody na to, aby sa vírus prejavil sú, samozrejme, individuálne. Najčastejšie vzniká vplyvom:

  • oslabeného imunitného systému,
  • hormonálnych zmien,
  • nadmerného vystavenia sa UV žiareniu,
  • psychického vypätia.

Horúčka na pere sa spočiatku objavuje ako svrbenie, pálenie či brnenie na perách v mieste, kde vzniká. Následne dochádza k začervenaniu miesta a tvorbe drobných pľuzgierikov, ktoré môžu byť pálivé a bolestivé. Neskôr sa vytvorí chrasta.

Ako môžete horúčku na pere liečiť?

Liečbu horúčky na pere je potrebné zahájiť už pri pociťovaní svrbenia alebo brnenia, aby sa vírusy nešírili ďalej. Na lokálnu liečbu môžete použiť voľnopredajné antivirotiká vo forme mastí alebo gélov, ktoré môžu obsahovať účinnú látku aciklovir alebo penciklovir.

K dispozícii sú taktiež denné či nočné náplasti alebo tzv. filmotvorné gély. Vytvárajú tenký ochranný film, ktorý chráni pred podráždením. Odporúčané je aj posilneniu imunity, napríklad doplnením vitamínu C, B, E alebo zinku.

Na postihnuté miesto si nikdy nesiahajte ani ho nestláčajte. Horúčka na pere je infekčná, preto sa počas jej trvania nebozkávajte ani nepoužívajte zdieľané príbory alebo fľaše.

Na horúčku na pere vás môžu pomôcť tieto prípravky:

Dostatočný pitný režim je tiež súčasťou prevencie proti chrípke. V zimnom období sú na doplnenie tekutín ideálne bylinkové čaje. Siahnuť môžete po akejkoľvek bylinke. V chladnejších dňoch však odporúčame zaliať si niektorú z bylinných zmesí proti prechladnutiu, prípadne zmes, ktorá obsahuje echinaceu, zázvor, rakytník, lipu či šípky. Tieto čaje sa často označujú aj ako „čaje na imunitu“ a pomôžu vám zostať fit.

Spoločnosť Jamieson Laboratories je najstarším a najväčším výrobcom a distribútorom prírodných vitamínov, minerálov a koncentrovaných doplnkov stravy v Kanade. Už od roku 1922 prináša na trh množstvo inovatívnych produktov a teší sa veľkej priazni predovšetkým pre kvalitu, čistotu a bezpečnosť výroby aj samotných produktov.

Neprehliadnite

[foobar id="289907"]